سوالات متداول
به دلیل رقابت و تولید انواع مختلف ایمپلنت برخی از پیشنهادها، قیمتی بسیار اغوا کننده ای دارند. به هر حال برندهای ایمپلنت که ارزان قیمت هستند، کیفیت بسیار پایینی دارند و فاقد پشتوانه تحقیقاتی کافی هستند. از آنجا که ایمپلنت به عنوان ریشه دندان در استخوان فک قرار می گیرد کیفیت بالای آن ضروری است ودر موفقیت درمان موثر است. به عنوان مثال یک ایمپلنت کره ای مرغوب و منطبق با آخرین دستاورد های دانش روز از یک ایمپلنت سوئیسی با کیفیت متوسط و قدیمی بهتر است. بنابراین قیمت و کشور تولید کننده نمی تواند تنها ملاک انتخاب ایمپلنت باشد.هر چه نوع ماده اولیه مصرفی در ایمپلنت و طراحی ایمپلنت از کیفیت بالاتری برخوردار باشد و به روزتر باشد ، درصد موفقیت درمان را افزایش می دهد.
هزینه کاشت دندان در مرکز ما بر حسب برند ایمپلنت ، روش جراحی ، نوع پروتز نهایی و ... متفاوت است.در کل قیمت کاشت دندان (ایمپلنت ) براساس نوع ایمپلنت و قطعات مورد نیاز ، هزینه پزشک معالج، هزینه لابراتور محاسبه می شود . اما به دلیل اینکه استخوان فرد همیشه شرایط مناسب برای کاشت دندان را ندارد ممکن است قبل از جراحی ایمپلنت یا در حین آن به جراحی های بازسازی کننده استخوان مانند سینوس لیفت و ... نیاز باشد که در این شرایط هزینه های بازسازی نیز به دیگر هزینه ها اضافه خواهد شد .
به کمک روش R2gate تنها زمانی شما می توانید در همان روز پروتز (دندان جدید) را تحویل بگیرید که شرایط استخوانی مناسبی داشته باشد. اگر شرایط استخوانی مناسب نباشد حداقل 3-6 ماه برای رشد و ترمیم استخوان اطراف ایمپلنت ودندان دار شدن زمان لازم است.
بلافاصله بعد از کشیدن دندان می توان ایمپلنت را در جای آن قرار داد اما این عمل به شرایط خاصی مانند عفونی نبودن دندان مورد نظر، قطر ریشه دندان و تعداد ریشه های دندان مذکور، موجود بودن کافی استخوان و ... بستگی دارد.در صورتیکه دندان کشیده شود و همزمان کاشت دندان انجام نشود، حداقل یک ماه و نیم زمان لازم است تا در محل دندان کشیده شده استخوان تشکیل شود .
افرادی می توانند ایمپلنت دندان انجام دهند که رشد فکی آن ها کامل شده باشد، یعنی حدود 18 الی 20 سال به بالا . علاوه بر رشد فکی فرد باید از لحاظ شرایط پزشکی و روانی سالم باشد. در بیماری های مزمن مثل فشار خون و یا دیابت در صوتی که بیماری کنترل شده باشد می توان جراحی ایمپلنت انجام شود.
همچنین درصد موفقیت ایمپلنت در افراد سیگاری پایین تر از دیگر افراد است. اما در صورتیکه مصرف سیگار به مدت چند هفته پس از کاشت ایمپلنت قطع شود می توان نتیجه بهتری به دست آورد
چون ایمپلنت دندان از جنس تیتانیوم است، پوسیده نمی شود. اما به اندازه دندان طبیعی بلکه بیشتر نیاز به مراقبت و رعایت بهداشت دارد. بنابراین علاوه بر استفاده از مسواک و نخ دندان معمولی، مسواک بین دندانی ، نخ دندان مخصوص در ایمپلنت نیز کاربرد دارند. ایمپلنت دندان نیز همانند دندان طبیعی جرم می گیرد و نیاز به مراجعات دوره ای جهت چک آپ و جرم گیری دارد.
عدم رعایت بهداشت دهان و دندان، باعث ایجاد التهاب لثه، عفونت استخوان و تحلیل استخوان می شود و درنهایت منجر به شکست درمان ایمپلنت می شود.
در روش های مرسوم جراحی ایمپلنت، محل کاشت، جهت و زاویه قرارگیری در استخوان، نحوه قرارگیری ایمپلنت نسبت به دندان های مجاور و فک مقابل، توسط دندانپزشک انجام می شود و نتیجه آن به تشخیص تجربی دندانپزشک یا متخصص جراحی بستگی دارد. از اینرو احتمال خطای دندانپزشکی در آن بالا می رود.
اما در روش جراحی جدید به کمک تکنولوژی R2gate با استفاده از شبیه سازی های کامپیوتری طرح درمان با دقت بالایی انجام می شود. این نوع جراحی بسیار دقیق تر و با کمترین درد و خونریزی همراه است.
خیر، به جزء موارد اندک و خاص یک جراحی سرپایی است که در مطب دندانپزشک انجام می شود.
اگر دندانی به شدت تخریب شده از طریق درمان هایی مانند درمان ریشه ، جراحی افزایش طول تاج، روکش و... قابل نگهداری با طول عمر منطقی باشد، اولویت با حفظ و درمان دندان است. شاید این سوال در ذهن افراد ایجاد شود که اگر قرار است چندین بار برای درمان این دندان هزینه شود، چرا با کمی هزینه بیشتر آن را با ایمپلنت جایگزین نکنم؟!!
برای پاسخ به این سؤال باید یادآوری کرد که هیچ کس حاضر نیست به دلیل ضعف دید چشم یا درد پا، به جای آن از اعضای مصنوعی استفاده کند. بنابراین فقط زمانی درمان ایمپلنت به دلیل درصد موفقیت بالای آن پیشنهاد می شود که مشخص شود درمان دندان طبیعی و حفظ آن با شکست مواجه خواهد شد.
استخوان فک نقش نگهدارنده پایه ایمپلنت را دارد از این رو کیفیت و کمیت آن ازعوامل مؤثر در موفقیت درمان ایمپلنت دندان است. عواملی نظیر بیماری های حاد لثه، عفونت های حاد دندانی، فقدان دندان ها به مدت طولانی و... باعث از دست رفتن استخوان فک می گردد. بازسازی مجدد استخوان تحلیل رفته امری دشوار است . در حال حاضر از روش های پیوند استخوان برای بازسازی استخوان در مواردی که میزان آن برای کاشت ایمپلنت کافی نباشد استفاده می شود.

تماس با ما!


برای کاشت دندان در یک روز با کمترین درد و خونریزی آماده هستید؟ خیلی عالی ! شما می توانید با تلفن و ایمیل زیر با ما در تماس باشید، در اولین فرصت به درخواست شما پاسخ خواهیم داد !

36342222 -071

شیراز- بلوار معالی آباد، نبش خیابان دوستان، ساختمان اداری الوند- طبقه چهارم، واحد 404