نکات بسیار مهم در جراحی ایمپلنت

بریج از روش های قدیمی درمان بی دندانی است . این نوع روش های درمانی بسیار راحت، سریع و کم هزینه هستند اما بهترین روش های درمانی نیستند. تحلیل استخوان، تراش خوردن دندان های سالم ، گیرافتادن غذا در زیر روکش دندان که منجر به خراب شدن دندان های سالم و در نهایت کشیده شدن آن ها می شود و همچنین عدم راحتی در هنگام جویدن به خصوص در پروتز متحرک و ... از معایب این روش ها است که درمان قطعی و طولانی مدت را به بیمار نمی دهد. همچنین در موارد که تعداد زیادی از دندان ها از دست داده شود استفاده از این روش های درمان قدیمی کاملاً اشتباه است.

دانش نوین دندانپزشکی، برای رفع تمام مشکلات و معایب درمان های قدیمی، روشی جدید با عنوان ایمپلنت دندان ارائه کرده است. ایمپلنت یک پایه از جنس تیتانیوم است که در فک قرار می گیرد. تیتانیوم ماده ای است که کاملا با بدن سازگار است و به استخوان پیوند می خورد.

میتوان موفقیت آمیز بودن عمل جراحی ایمپلنت را به سه بخش بهداشت دهان و دندان بیمار، طرح درمان و جراحی ایمپلنت، و نگهداری و مراقبت از ایمپلنت بعد از جراحی تقسیم کرد. که مرحله مراقبت و رعایت بهداشت یکی از مهمترین مراحل است.

جراحی ایمپلنت برای کسانی مناسب است که قند خون کنترل شده ای داشته باشند و بهداشت دهان و دندان را رعایت نمایند . توصیه می شود در صورت داشتن دندان خراب، بیماری های لثه ای، وجود آلودگی ... آن ها را درمان و به بهداشت دهان خود به طور مداوم اهمیت دهید و سپس اقدام به ایمپلنت کنید. در غیر اینصورت ممکن است جراحی ایمپلنت موفقیت آمیز نباشد و مشکلات جدی را بعد از جراحی به همراه داشته باشد.

ایمپلنت نسبت به دیگر درمان های دندانپزشکی برای بیمار درمان پر هزینه ای است و در این درمان لازم است مراقبت بسیار خوب و مداوم داشته باشد. رعایت بهداشت دهان و کاهش آلودگی دهان در موفقیت عمل جراحی به اندازه ای مهم است که پس از درمان پوسیدگی دندان ها، جرم گیری و ... در بازه زمانی مختلف، بهداشت سلامت دندان شما را بررسی خواهیم کرد و آموزش های لازم به شما داده خواهد شد.

وضعیت بهداشت و لثه ای بیمار بسیار مهم است. اگر مریضی به دلیل عدم رعایت بهداشت دچار بیماری های لثه، تحلیل لثه و تحلیل استخوان های اطراف باشد، قطعا این اتفاق اطراف ایمپلنت حتی با سرعت بیشتر نیز رخ خواهد داد و عمل جراحی را با شکست مواجه خواهد کرد. در این وضعیت خارج کردن ایمپلنت به راحتی میسر نخواهد بود. بنابراین قبل از انجام عمل وجود سلامتی لثه و دهان بسیار ضروری است.

بسیاری از بیماران به دلیل نبود استخوان کافی ، بافت نرم ، وجود بیمارهای خاص، بهداشت دهان بیمار ... دیگر عوامل ممکن است عمل جراحی ایمپلنت موفقیت آمیزی نداشته باشند. بنابراین صرفا کاشت ایمپلنت منجر به درمان بی دندانی نخواهد شد. بنابراین برای جلوگیری از تحمیل خسارت مادی و غیرمادی به بیمار و همچنین اعتبار این مرکز، ما به دقت شرایط بیمار را بررسی خواهیم کرد و در صورت لزوم پیوند استخوان و پیوند بافت نرم انجام می شود، سپس عمل جراحی صورت خواهد گرفت.

اگر به مدت طولانی دندان خود را از دست داشته باشید، دندان های اطراف و دندان های بالا یا پایین دندان از دست رفته، به سمت فضای خالی حرکت خواهند کرد که باعث می شود برای ایمپلنت فضای کافی وجود نداشته باشد. این موارد جز موارد پیچیده تر جراحی خواهند بود که برای حل مشکل از ارتودنسی یا دیگر روش ها برای ایجاد فضای کافی قبل از جراحی ایمپلنت استفاده می شود.

طول عمر ایمپلنت نسبت به سایر روش های درمانی دندانپزشکی عمر بسیار طولانی دارد به شرط اینکه جراحی ، ایمپلنت، پروتز و بهداشت دهان درست باشد. هر کدام از این موارد نقص داشته باشد هیچ عمری برای آن نمی توان مشخص کرد.

تماس با ما!


برای کاشت دندان در یک روز با کمترین درد و خونریزی آماده هستید؟ خیلی عالی ! شما می توانید با تلفن و ایمیل زیر با ما در تماس باشید، در اولین فرصت به درخواست شما پاسخ خواهیم داد !

36342222 -071

شیراز- بلوار معالی آباد، نبش خیابان دوستان، ساختمان اداری الوند- طبقه چهارم، واحد 404